Šiandien susitikom žmones.

Pirmiausia susitikom “Autotrolej“ darbuotoją, turėjusią mums išduoti bilietus, su kuriais galėtume pigiai (už 63 Kn) važinėti autobusais. Morta savo bilietą gavo, tik kad jis galios nuo spalio 1 d. Manęs laukė nemalonus siurprizas. Laiške, kurį turėjo tetutė, buvo parašyta, kad atvažiuoja trys studentės: Ivana ****, Morta **** ir Ugnė ****. Taigi, taigi. Kroatai sumaišė pavardes, kas į kokį miestą važiuoja. [Aušryte ir Ugne, jei skaitot, tai nusiteikit, kad jums Splite gali kilti panašių nepatogumų, pvz., vietoj Ugnės bus mano arba net Olgos pavardė.]

Tuomet patraukėm į kiekvienam įraše minimuosius “Gric&Guc“. Ėjom pasidžiaugti internetu bei susitikti su savo dėstytoju, kuris trumpam grįžęs namo, bet… ogi čia sėdėjo mano dėstytoja iš Zagrebo Marija! Oooo, tai buvo triukšmingas susitikimas :) Marija yra kroatų kalbos Dėstytoja Zagrebo vasaros mokykloje, kur visokio plauko užsieniečiai, dažniausiai turintys savyje kroatiško kraujo, suguža mėnesiui mokytis kroatų kalbos. Mariją atpažino Morta, kuri šią liepą taip pat buvo toje pačioje mokykloje.  Kaip visada smagi, ji paburnojo, kodėl nerašau jai laiškų ir sutarėm, kad būtinai susitiksim, jei mes su Morta užklysim į Zagrebą.

Trečiasis susitikimas buvo su Predragu (jis jau trečius metus mums dėsto kroatų kalbą Vilniuje). Eina sau, kaip smagu buvo! Pakvipo namais :) Tiesa, Predragą labai prajuokino, kai pasakiau, kad smagu matyti ką nors iš Lietuvos (visgi jis šiaip iš Rijekos ir grįžo namo, aplankyti šeimos). Plepėjom daug ir apie viską. Pripasakojo mums daugybę naudingų dalykų: kur dideli prekybos centrai, kur galima rasti visko ir pigiau apsipirkti, kuriame kino teatre galima pasižiūrėti holivudinių filmų, o kur – Rijekos “Skalvija“, kokia tvarka bibliotekoje, kaip susigaudyti autobusų zonose (jų yra penkios) ir t.t. Žinoma, jis Mortai perdavė ir lauktuves iš namų: FOTOAPARATĄ, žadintuvą, juokingą sraigę, miego meškį ir kitokių naudingų dalykų, bei dokumentus, kuriuos turėjome užpildyti dar prieš išvažiuodamos (prašymas dėl leidimo studijuoti užsienyje…).

Dabar mūsų laukia ketvirtasis susitikimas. Gal kas atspėtų, o gal ir ne… su Bondu, Džeimsu Bondu. O taip. Atlaikyk, Džeimsai.