Žymos

Labai mėgstu polemiką. Ir labai mėgstu, kai žmonės moka diskutuoti. Mėgstu net ir tuos, kurie diskutuoti nemoka, bet turi įdomių minčių, net ir diskusiją vardan diskusijos, jei tik ji verčia pajudinti smegenėles. Šiandienos citata – apie nuomonės reiškimą viešoje erdvėje iš Vytauto Sinicos straipsnio:

Nerašytos taisyklės sako mums bent viešumoje gerbti oponentus ar aptariamus trečiuosius asmenis. […] Įžeidinėdami kitus pažeminame save, nesvarbu, įsisąmoniname tai ar ne. Viešasis kalbėjimas reikalauja minimalaus santūrumo ir pagarbos lygio, kurio neišlaikymas privačioje erdvėje yra asmeninė problema, tačiau pamirštas viešumoje jis ne tik menkina tą padariusįjį, bet ir žeidžia skaitytoją. Pastarasis, aišku, gali rinktis skaityti tekstą ar ne, tad yra „apiplėšiamas“ tik ta prasme, jog negali su išdėstytomis mintimis susipažinti padoria forma, tačiau tokių tekstų taikiniai yra žeminami nepriklausomai nuo savo santykio su tekstu ir reakcijos į jį (viešos patyčios egzistuoja ir nepasiekusios savo objekto).

Nieko naujo, bet juk nereikia dviračio išrasti, kad jis būtų gražus. Šiandien (ir ne tik) linkiu sau ir kitiems daugiau santūrumo ir pagarbos kitokiai nuomonei.

Reklama